Graffiti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tutoriale despre tagging

5 participanți

In jos

tutoriale despre tagging Empty tutoriale despre tagging

Mesaj  token Lun Iul 06, 2009 4:27 pm

1.dupa parerea mea tagul trebuie sa fie creeat de tine(nume si stiulul literelor)
2.daca esti incepator poti lua litere din alte taguri sau de pe internet dar sa le modifici in asa fel incat sa-ti fie mai usor si cu timpul o sa te obisnuiesti cu litere tot mai grele (repet doar daca esti incepator....dar cfel mai bine e sa iti creezi propiul alfabet si sa-l ,,upgradezi"cu timpul.
am sa pun aici un link ajutator:http://www.learngraffiti.net/basic_nyc_tags.htm
token
token
Admin

Mesaje : 7
Data de înscriere : 06/07/2009

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty re

Mesaj  SkuL Lun Iul 06, 2009 5:54 pm

token a scris:1.dupa parerea mea tagul trebuie sa fie creeat de tine(nume si stiulul literelor)
2.daca esti incepator poti lua litere din alte taguri sau de pe internet dar sa le modifici in asa fel incat sa-ti fie mai usor si cu timpul o sa te obisnuiesti cu litere tot mai grele (repet doar daca esti incepator....dar cfel mai bine e sa iti creezi propiul alfabet si sa-l ,,upgradezi"cu timpul.
am sa pun aici un link ajutator:http://www.learngraffiti.net/basic_nyc_tags.htm

da...DAR PRIMA DATA ACHIZITONATI-VA UN MARKER KLUMEA DINTR-UN SHOP DE GRAFFITI SAU CVA!!apoi folositi litere simple si dati mult k o sa prindeti skill si o sa eveti multe idei la tagg mai incolo;)

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty da

Mesaj  Sedat Lun Iul 06, 2009 6:31 pm

si dak dai sa zicem cu un hardcore sa zicem primesti si mai mult respect;)
Sedat
Sedat
Admin

Mesaje : 24
Data de înscriere : 06/07/2009

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty NU

Mesaj  SkuL Lun Iul 06, 2009 6:54 pm

sedat a scris:si dak dai sa zicem cu un hardcore sa zicem primesti si mai mult respect;)

DELOC ADEVARAT! conteaza CUM DAI NU CU CE DAI...aia e pt confort ...dk dai cu hardcore markerul e si de kkt...grafferii buni o stiu...dk te si lauzi o sa rade aia de tn...asa k poti sa ai si un edding,dk merge si dai bn nimeni nu se gandeste ...oare cu ce da ala...mai mult pt vopsea dk iti iei cva fain...cum sunt otr hard tu buff sau molotow burner pe care l-am avut si are o vopsea superba....

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty ...

Mesaj  Sedat Lun Iul 06, 2009 7:01 pm

dar cand te duci intr-un loc cu mai multe tagg-uri ce te-ar fascina mai mult un tagg belea cu carioca dat sau un tagg tare cu un hardcore sau vb ta chiar cu un molotow burner sau plm...cat de belea ai da taggu nu primesti cne stie ce respect dak dai cu carioci:)
Sedat
Sedat
Admin

Mesaje : 24
Data de înscriere : 06/07/2009

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty :))

Mesaj  SkuL Lun Iul 06, 2009 7:13 pm

sedat a scris:dar cand te duci intr-un loc cu mai multe tagg-uri ce te-ar fascina mai mult un tagg belea cu carioca dat sau un tagg tare cu un hardcore sau vb ta chiar cu un molotow burner sau plm...cat de belea ai da taggu nu primesti cne stie ce respect dak dai cu carioci:)

MEN deci:)) nu ma refer sa mergi si sa dai cu bicu tagguri:))) zic k nu iti trebuie neaparat sa detzi un molotow burner k un tagg sa fie permanent si sa arate bn;) de ex...eu mi-am pierdut acel molotow burner si mi-a "imprumutat" cnv de la un magazin un edding ala cel mai mare...nush ce numar e...si chiar merge fain...nu e pretentios nu nimik...e cu vopsea permanenta f buna la inceput...apoi conteaza de tn ce bagi cand ti se termina;)

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty Tagg

Mesaj  droperoner Mier Iul 08, 2009 12:12 am

La un "Tagg" nu conteaza ce marker folosesti , fie ca este Hardcore , Molotow , OTR sau mai stiu eu ce brand , conteaza CALITATEA TAGULUI .
droperoner
droperoner

Mesaje : 22
Data de înscriere : 07/07/2009
Localizare : Timisoara '89

http://flickr.com/dropdrop

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty Re: tutoriale despre tagging

Mesaj  alecs Mar Iul 14, 2009 7:12 am

ca tot vorbiti despre markerul cu care dati tagul ia spuneti care aveti markere homemade?
yo cu mandrei spun ca am facut 2 pana acum:D la primu nu era bun tubu si la al doilea nu era bun inku asa ca astept a treia incercare ca re o sa fie cu noroc pt ca acum am tub bun.
pt cei care ii intereseaza: componente si costuri:
-un tub de lac de pantofi:are 75 ml care costa cam6.5lei dar care il puteti folosi de n ori(nu se uzeaza)
-fasa sterila(tifon): il gasiti la farmacie la pretul de 1 leu
-vopsea la cutie: la mine un kg de vopsea costa 8.5 lei
-diluant (sau acetona): o sticluta costa 1.5 lei si are 50 ml
Instructiuni de fabricare:
1. luati tubul de lac de pantofi ii rupeti buretele din cap si varsati lichidul apori il clatiti cu apa.
2. puneti vopsea(la ochio metru:D) intrun vas si apoi turnati cate putin diluant(la un kg de vopsea va trebuie maxim 4 tuburi de diluant) si amestecati miscand vasul precum o sita(usor sa nu dati pe langa ca se ia foarte greu de pe piele si pute)
3. puneti amestecul obtinut in tubul de lac de pantofi cu grija sa nu dati pe afara(cel mai bn folositi o palnie) dar sa nu umpleti tubul pana la refuz.
4. acum luati fasa sterila si derulati tifonul cat trebuie astfel incat indoind sulul sa incapa pe capul tubului.
5. luati sulul de tifon si indesatil in gaura din capul tubului de pantofinu foarte tare ca sa patrunde inku prin ea dar nu prea slab incat inku sa curga pe langa.
Deci cu pretul de 8.5+1.5x5=16ron puteti incarca un tub de pantofi de aproximativ 20 de ori.
Alte costuri: cel mai bine e sa folositi cate o fasa sterila la fiecare folosire deci 1 leu de fiecare data cand faceti un marker(sau il incarcati din nou cu ink)
Sper sa va fie de folos postul meu:d
Astept poze cu tagurile date cu markere homemade daca se poate.


Ultima editare efectuata de catre alecs in Vin Iul 31, 2009 8:31 pm, editata de 1 ori
alecs
alecs

Mesaje : 60
Data de înscriere : 06/07/2009
Varsta : 29
Localizare : mioveni

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty ...

Mesaj  SkuL Joi Iul 30, 2009 8:50 pm

alecs a scris:ca tot vorbiti despre markerul cu care dati tagul ia spuneti care aveti markere homemade?
yo cu mandrei spun ca am facut 2 pana acum:D la primu nu era bun tubu si la al doilea nu era bun inku asa ca astept a treia incercare ca re o sa fie cu noroc pt ca acum am tub bun.
pt cei care ii intereseaza: componente si costuri:
-un tub de lac de pantofi:are 75 ml care costa cam6.5lei dar care il puteti folosi de n ori(nu se uzeaza)
-fasa stencila(tifon): il gasiti la farmacie la pretul de 1 leu
-vopsea la cutie: la mine un kg de vopsea costa 8.5 lei
-diluant (sau acetona): o sticluta costa 1.5 lei si are 50 ml
Instructiuni de fabricare:
1. luati tubul de lac de pantofi ii rupeti buretele din cap si varsati lichidul apori il clatiti cu apa.
2. puneti vopsea(la ochio metru:D) intrun vas si apoi turnati cate putin diluant(la un kg de vopsea va trebuie maxim 4 tuburi de diluant) si amestecati miscand vasul precum o sita(usor sa nu dati pe langa ca se ia foarte greu de pe piele si pute)
3. puneti amestecul obtinut in tubul de lac de pantofi cu grija sa nu dati pe afara(cel mai bn folositi o palnie) dar sa nu umpleti tubul pana la refuz.
4. acum luati fasa sterila si derulati tifonul cat trebuie astfel incat indoind sulul sa incapa pe capul tubului.
5. luati sulul de tifon si indesatil in gaura din capul tubului de pantofinu foarte tare ca sa patrunde inku prin ea dar nu prea slab incat inku sa curga pe langa.
Deci cu pretul de 8.5+1.5x5=16ron puteti incarca un tub de pantofi de aproximativ 20 de ori.
Alte costuri: cel mai bine e sa folositi cate o fasa sterila la fiecare folosire deci 1 leu de fiecare data cand faceti un marker(sau il incarcati din nou cu ink)
Sper sa va fie de folos postul meu:d
Astept poze cu tagurile date cu markere homemade daca se poate.

ASTA NU E MARKER....e MOP ...NYC MOP....si nu bagati atatea prostii in ink...dk vor sa-l bufeze oricum da peste cu chitu` ala sau ce dreq...eventual in tranvaie sa nu le stearga...incercati si voi compozitii...DECI ALA NU E MARKER;) e mult mai gros...nu poti comapara un marker cu un mop

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty Re: tutoriale despre tagging

Mesaj  alecs Vin Iul 31, 2009 8:34 pm

ba depinde de tub ca poti sa ai si cap nu chiar asa de gros.....
alecs
alecs

Mesaje : 60
Data de înscriere : 06/07/2009
Varsta : 29
Localizare : mioveni

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty ...

Mesaj  SkuL Vin Iul 31, 2009 9:41 pm

alecs a scris:ba depinde de tub ca poti sa ai si cap nu chiar asa de gros.....

Ba ...mi-a fost de ajuns sa vad k e facut din chestia de pantofi...NU E MARKER...ce nu intelegi?cauta molotow burner marker si ai sa vezi ce e un marker...nu poti compara chestia aia de papuci cu un marker....N-AI CUM;) ...aia doar k mai ieftin...Wink sper k ai inteles

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty Re: tutoriale despre tagging

Mesaj  alecs Vin Iul 31, 2009 11:02 pm

ba skul c ewnu itnelegi poti sal faci si din altfel de tuburi mai bune si mai asemanatoare formei de marker.....si molotowurile sunt mult prea scumpe....
alecs
alecs

Mesaje : 60
Data de înscriere : 06/07/2009
Varsta : 29
Localizare : mioveni

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty ...

Mesaj  SkuL Sam Aug 01, 2009 3:03 am

alecs a scris:ba skul c ewnu itnelegi poti sal faci si din altfel de tuburi mai bune si mai asemanatoare formei de marker.....si molotowurile sunt mult prea scumpe....

zi-mi tu tub de marker ...DAR DE MARKER cu nib frumos...si te cred;)

SkuL

Mesaje : 42
Data de înscriere : 06/07/2009
Localizare : Timisoara

Sus In jos

tutoriale despre tagging Empty Re: tutoriale despre tagging

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum